Blog

BHP w Firmie – Stała obsługa czy jednorazowe zlecenie?

Kompleksowe doradztwo BHP w Firmie pełni ważną rolę dla poprawy bezpieczeństwa pracowników w danym zakładzie. Warto więc korzystać z usług doświadczonych Specjalistów ds. BHP, którzy dostarczą nam kompleksową obsługę BHP  w ramach jednorazowego zlecenia lub stałej obsługi. Natomiast pamiętajmy jeżeli zatrudniamy powyżej 100 osób mamy obowiązek utworzenia w zakładzie pracy służby bezpieczeństwa i higieny pracy – czyli mamy obowiązek zatrudnić “Behapowca” na etat. (art. 23711 § 1 K.p.)

Obsługa jednorazowa czy stała w zakresie BHP?

Wielu pracodawców małych firm, służbę BHP wyobraża sobie jako Pracownika zatrudnionego w ramach umowy o pracę na stanowisku Inspektora ds. BHP co de facto wiążę się ze sporym wydatkiem ale nie zawsze te rozwiązanie jest najkorzystniejsze dla danego pracodawcy ponieważ w dzisiejszych czasach możemy skorzystać z usług firm zewnętrznych, które zajmuję się profesjonalnym doradztwem oraz nadzorem w zakresie BHP.

Zewnętrzni Specjaliści ds. BHP poprowadzą dla nas całą dokumentacje BHP, zrealizują skuteczne i cenne szkolenia BHP i PPOŻ (stacjonarnie lub online) a także będą nas wspierać podczas kontroli Sanepidu lub Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) co z pewnością oszczędzi mnóstwo czasu i nerwów.

Projekt i Realizacja: