Blog

Szkolenie BHP także przez internet

Platformy e-learningowe zyskują coraz większą popularność. Są powszechnie wykorzystywane w działalności szkół językowych, ośrodków nauki jazdy, do świadczenia korepetycji. Również firmy z branży BHP korzystają z możliwości e-learningu, organizując zdalne szkolenia BHP.

Jakie wygląda szkolenie BHP przez internet?

Aby wziąć udział w internetowym szkoleniu BHP, należy wejść na specjalnie przygotowaną stronę internetową, a następnie zalogować się na stworzone konto użytkownika. Tam czekają już przygotowane materiały dydaktyczne. Są to filmy instruktażowe, pokazy slajdów, skrypty do pobrania i wydrukowania, a także interaktywne testy, pozwalające natychmiast sprawdzić wiedzę uczestników szkolenia. Do uruchomienia internetowych szkoleń BHP nie potrzeba instalować specjalistycznego oprogramowania. Szkolenia wykorzystują standardową przeglądarkę internetową, dostępną na każdym komputerze. Jedynym warunkiem udziału w szkoleniu, jest dostęp komputera do internetu.

Jakie zalety mają szkolenia BHP online?

Największą korzyścią wynikającą z takiej formy prowadzenia szkoleń, jest ich elastyczność. Szkolenie może być uruchomione w dowolnym czasie, dla dowolnego pracownika. Przez cały czas dostępnych jest wiele szkoleń, w tym szkolenia wstępne, kwalifikacyjne, okresowe, przeciwpożarowe i wiele innych. Użytkownik lub pracodawca, może samodzielnie wybrać potrzebne szkolenie i uruchomić je pracownikowi na komputerze. Jest to szczególnie przydatne w firmach, w których występuje duża rotacja pracowników. Organizowanie fizycznego szkolenia przy każdorazowym zatrudnieniu nowej osoby generowałoby duże wydatki, a także powodowało dezorganizację w miejscu pracy. Szkolenie BHP online może być przeprowadzone przy użyciu jednego komputera, w ciągu nawet 60 minut. Każde szkolenie kończy się testem wyboru, potwierdzającym zdobytą przez pracownika wiedzę.

Oszczędność czasu i pieniędzy ze szkoleniami BHP online

Wygodne i bezpieczne platformy e-learningowe są cały czas udoskonalane. Regularnie pojawiają się na nich nowe materiały i szkolenia BHP dla pracowników. Dotyczą one różnych zagadnień, co pozwala aktualizować ofertę firmy szkoleniowej, dostosowując ją do wymogów rynku i pracodawców. Niewątpliwą zaletą tak przeprowadzanych szkoleń jest oszczędność pieniędzy. Koszty szkolenia online są znacznie niższe, niż koszt szkoleń stacjonarnych. Odpadają tak wysokie koszta jak wynagrodzenie dla BHP-owca, wynajęcie sali audytoryjnej, zapewnienie poczęstunku czy jednorazowe delegowanie na szkolenie dużej liczby pracowników, co powoduje przestoje w firmach. Szkolenia online mogą być wielokrotnie uruchamiane dla mniejszych grup pracowników, c co nie dezorganizuje pracy w firmie.

Szkolenia BHP to również intuicyjna obsługa

Część osób, które chciałyby skorzystać z platform e-learningowych ma pewne wątpliwości, dotyczące obsługi systemów. Nie wiedzą czy ich pracownicy poradzą sobie z tym. Rozwiewamy te wątpliwości. Obsługa takich szkoleń przez internet jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna. Duże przyciski, wyraźne napisy i możliwość dostosowania wyświetlania treści do potrzeb osób z wadami wzroku, czyni to narzędzie praktycznym w każdej firmie.

Projekt i Realizacja: